Palačinkový den v 0. A

Od pavlina.pavlickova |

Jak jinak oslavit den dětí než něčím dobrým na zub. Naši nejmenší z přípravné třídy si pochutnali na sladkých palačinkách s nuttelou, marmeládou, ovocem a šlehačkou. Palačinky jsme si usmažili v naší školní kuchyňce, kde si předškoláčci sami palačinky namazali. Vyrobili jsme si také kuchařské čepice, abychom byli správní kuchaři. Užili jsme si rozmlsané dopoledne.

Dětem palačinky moc chutnaly.

Bc. Věra Šimáňová

„Vesmírný piknik“ ve 4. B

Od dominika.holubova |

V pátek jsme ukončili náš celoroční program s ekologickým zaměřením Pilíře života.

Formou her jsme si zopakovali vše, co jsme se v průběhu roku učili. Vyrobili jsme si odznak s naší planetou a sami zhodnotili celý program.

Za plnění úkolů, badatelských výzev, kroniku, nástěnku a celoroční práci jsme dostali přes tisíc bodů a stali se jednou z nejlepších tříd. Vybojovali jsme certifikát „ Vesmírné mise“ a obraz s fotografiemi z našich akcí.

Den bez aktovek a Den naruby

Od dominika.holubova |

Parlament ZŠ LADA je tvůrčí po celý školní rok. Na pátek 7. 6. naplánoval hned dvě velké akce – DEN BEZ AKTOVEK a DEN NARUBY. V čem tyto akce spočívaly? Do školy si každý mohl přinést učení v čemkoli – a když říkáme v čemkoli, myslíme to naprosto vážně. Je libo nákupní košík, basu od piveček či přepravku pro kočku? Fantazii se meze nekladly. Mohlo by se jmenovat množství různých nápadů, jedním z nejčastějších byl kufr. To by dnes bylo cestovatelů… Mezi žáky 2.

Jump Aréna v Liberci

Od dominika.holubova |

Ve čtvrtek časně ráno usedla naše skupina z 9. B do vlaku směr Liberec. V plánu byla Jump Aréna, prohlídka města a trocha nezbytného nakupování s občerstvením. Doprovod nám dělala paní asistentka Katka Krajňáková, což byla veliká výhra, neb ona sportovkyně si s dětmi sportovní atrakce užívala velmi.

Na místě nás přivítala slečna, u které jsme získali prvotní informace a hlavně protiskluzové ponožky. Záhy se dostavil i pan trenér, který dětem poskytl důležité info o tom, jak se mají chovat, co mohou, co nemohou…

Projektový den – Okolí Máchova jezera

Od dominika.holubova |

Hned den po školní akademii jsme společně s paní asistentkou Novákovou a třídou 6. A vyjeli na projektový den do okolí Máchova jezera. Den začal velice krásně – a to slunečným počasím, které nás provázelo po celý den.

Školní akademie 2024

Od dominika.holubova |

Letošní akademie naší školy byla opravdu pestrá, střídaly se tance, divadelní scénky i písně. Vidět jste mohli téměř všechny třídy od úplně nejmenších dětí z přípravné třídy až po žáky odcházejících 9. tříd, kteří se s diváky svými vystoupeními rozloučili.

Workshop VO škola sklářská

Od dominika.holubova |

Dne 3. 6. 2024 se naše třída 8. A zúčastnila workshopu na Vyšší odborné škole sklářské v Novém Boru. Program byl velmi pestrý a byl zaměřen na výrobu skla a sklářských technik. Děti si vyzkoušely techniku rytí, malbu na sklo, foukání, broušení a formování. Odnesly si nejenom spoustu nových zážitků, ale také výrobky, které si v průběhu programu vytvářely.

Některé žáky tato škola nadchla natolik, že již dnes ví, která přihláška bude patřit do jejich výběru budoucí školy.

Mgr. Pavlína Švarcrová

Pohodový den 7. B na Laser game

Od pavlina.pavlickova |

4. 6. jsme se, po třídní domluvě, vydali na Laser game v České Lípě. Rozdělení do 3 týmů bylo pro nás snadné, měli jsme dva týmy chlapecké a jeden dívčí. Já sám osobně jsem si zahrál s jednou chlapeckou skupinou a několikrát jsem doplňoval i skupinu dívčí. Mohu říct, že vydržet 12 minut běhat, skrývat se a snažit se vyhrát nebylo nic snadného. Po skončení hry z nás vždy pěkně lilo a byli jsme rádi, že jsme si mohli odpočinout. Během odpočinku byl čas i na probrání několika třídních věcí a popovídání si. Po doplnění tekutin se žáci vrhli ještě na bonusové hry.

Vodácký kurz – Vltava

Od pavlina.pavlickova |

Deváté ročníky absolvovaly vodácký kurz v týdnu od 27. 5. – 31. 5. V tento týden jsme si podmanili jezy na Vltavě, stavění stanů ale také sušení věcí a gastronomické experimenty vařené v ešusech.

Nebylo to tak snadné, jak se může z videí a fotografií zdát. Příroda nás testovala a do cesty nám stavěla své překážky. Bojovali jsme s deštěm, větrem i chladem. Všichni žáci ale byli strašně šikovní a odolní. Sáhli jsme si leckdy na dno, ale vše se díky týmové podpoře zvládlo.