ROK 2023

Tobias Blažek, 9. A, 8. místo v krajském kole dějepisné olympiády

Jan Cagala, 8. B, KK v recitační soutěži – diplom za procítěný přednes

Eliška Patrná, 8. A, 2. místo v krajském kole matematické soutěže Klokan a 3. místo v celostátním kole

Vladislav Hryhoryeu, Vojtěch Novák a Vojtěch Cvrček, 9. A, 9. místo v republikovém finále soutěže ve Finanční gramotnosti (z 246 škol)

Odznak všestrannosti – krajské finále – Jaroslav Holeček 2. místo, Michel France 3. místo

 

PROSINEC 2022

Pavel Fischer, David Kubáč, Filip Kizák, Jaroslav Holeček, Nikola Tomanová, Vendelín Holčák, Tobiáš Čepička, Matyáš Čepička - Krajské kolo ve Florbale – ČEPS Cup – 3. místo

LISTOPAD 2022

Tomáš Vrba, Pavel Fischer, David Kubáč, Filip Kizák, Jaroslav Holeček, Nikola Tomanová,  Vendelín Holčák - Krajské finále ve florbale – 1. místo

Tomáš Vrba, Tobiáš Čepička, Matyáš Čepička, Pavel Fischer, David Kubáč, Filip Kizák, JaroslavHoleček, Nikola Tomanová,  Vendelín Holčák - Republikové kolo ve florbale – 8. místo

DUBEN 2022

Tobias Blažek 8. A

1. místo v okresním kole olympiády v českém jazyce a dějepisu!! Zcela výjimečná událost a úspěch. Postup do krajského kola!! 

Jan Cagala 7. B

V okresním kole v recitaci vítězí a skvěle reprezentuje školu v krajském kole této soutěže. 

Jakub Veselý 5. A

V matematické soutěži Pangea získává skvělé 3. místo v kraji! V Pythagoriádě obsazuje velmi pěkné 3. -4. místo.

Iegor Frantsev 5. A

V matematické olympiádě získává skvělé 2. místo v okresním kole a v logické olympiádě postupuje do REPUBLIKOVÉHO FINÁLE!!!

 

ZÁŘÍ 2021

Velice dobře dopadla závěrečná prezentace výstupů Paměti národa projektu Příběhy našich sousedů. V projektu, který pořádá společnost Post Bellum a Město Česká Lípa, jsme se umístili na prvních dvou místech. O úspěch se zasloužily žákyně 9. ročníků Barbora Michalíková, Tereza Ngo, Marie Drchotová, Adéla Červinková a Natálie Spurná pod vedením paní učitelek Dominiky Holubové a Gabriely Svobodové. Jednalo se o vyhledání pamětníka, natočení rozhovoru s ním na diktafon a následné tříminutové zpracování do audioformy. Výsledná práce je uložena na webových stránkách Příběhů našich sousedů.

DUBEN - ČERVEN 2021

Matematický klokan - Jakub Veselý a Iegor Frantsev mezi šesti nejlepšími v kraji v kategorii Klokánek (4.a 5.třída).

Krajské kolo Logické olympiády – Jakub Veselý 9.místo

                                                          Iegor Frantsev 13.místo

                                                          Kateřina Majartová 27.místo

Iegor Frantsev : Matematický klokan (krajské kolo) v kategorii Klokánek – 5.třída     sdílené 1.- 5.místo

                                                                                              Kategorie Benjamín – 7.třída   sdílené 5. – 7. místo

                             Pangea 5.místo v kraji

                             Matematická olympiáda (okresní kolo) Z5 (5.třída) 7.místo

                                                                                                   Z6 (6.třída) 1.- 2.místo

 

Jakub Veselý : Pangea 4.místo v kraji

                          Matematická olympiáda (okresní kolo) Z5 (5.třída) 3.místo

                                                                                                Z6 (6.třída) 4.místo

 

ČERVEN 2020

 

Jegor Frantsev – šachy: 1.místo ve Velké ceně Libereckého kraje a 1. místo v krajském přeboru a vybojoval si tak postup na MČR.

KVĚTEN 2019

3. ročník celorepublikové soutěže základních škol golfových kroužků a klubů: tým ZŠ LADA se umístil na 1. místě.Členy vítězného týmu jsou: Karolína Kadlecová, Jan Cagala, Matyáš Čepička a Maksim Nefedov.

DUBEN 2019

Krajské kolo ve volejbale starší žáci - 2. místo. Sestava: Matoušek Dominik ©, Hluchý Kryštof, Rábl Jiří, Chaloupka Jan, Hurtík Filip, Čáp Matěj, Rak Matěj, Sergelen Dulguun.

BŘEZEN 2019

Okresní kolo recitační soutěže: na 1. místě ve své kategorii se umístil náš favorit Marek Kopecký ze 6. B.  3. místo získala Alžběta Kratochvílová ze 6. A za procítěnou přímou řeč ve své básni. Oba jmenovaní postupují do krajského kola.

 

Chemický projekt sester Chaurových, kde se obhajovaly chemické pokusy, byl zařazen mezi šest vyhlášených jako nejlepších. A za obdivuhodné úsilí byla Katce a Báře udělena odměna ve formě krátkodobé studijní cesty do Paříže v květnu 2019!

ČERVEN 2018

Ondra Choma ze 4. A se zúčastnil sportovní akce v Praze. Prokázal nejen výbornou hru ve stolním tenise, ale i skvělou fyzickou kondici, která byla bodovaná. V silné konkurenci byl velmi úspěšný - přivezl stříbrnou medaili. 

19. 6. se Vojta Novák ze 4. A a Štěpán Chudada ze 3. A zúčastnili krajského kola v lehkoatletickém trojboji. Chlapci si tuto účast vybojovali vítězstvím v okresním kole, které se konalo minulý týden v Novém Boru. I tentokrát skvěle zabodovali. Štěpán i přes své zranění vybojoval 12. místo. Vojta dokázal, že je nejen nejlepším atletem v České Lípě, ale zlatým je i v celém našem  kraji.

KVĚTEN 2018

Chlapecký tým volejbalistů vybojoval druhé místo v krajském kole ve volejbalu konaném v Jablonci nad Nisou. Sestava: Adam Ritschel©, Tadeáš Krč, Dominik Matoušek, David Tolvaj, Kryštof Hluchý, Jiří Rábl, Sergelem Dulguun.

DUBEN 2018

Vojtěch Novák ze 4. A získal 1. místo v Atletické lize škol v kategorii mladších žáků.

Po dlouhé době se probojovali do krajského kola recitační soutěže také žáci z II. stupně Anežka Garnerová a Jan Rozum z 9. A (v OK byla Anežka 1. a Honza 3.). Reprezentoval nás dále ostřílený recitátor Marek Kopecký z 5. B. Do mezinárodního kola sice nikdo z nich nepostoupil, Anežka si však odnesla zvláštní ocenění poroty za procítěný přednes.

Jakub Eichler z 9. B se v krajském kole olympiády z českého jazyka umístil na skvělém 7. místě. Velká gratulace!

BŘEZEN 2018

Jana Wendlerová z 8. A nás reprezentovala v krajském kole dějepisné olympiády, kam postoupila ze 7. místa v okresním kole. Gratulujeme!

ÚNOR 2017

V soutěži Laický záchranář organizované NsP Česká Lípa pro hlídky mladých zdravotníků vybojovali naši žáci Pavla Kratochvílová, Karen Doležalová, Markéta Bulířová a Adam Kolář krásné 2. místo.

ÚNOR 2017

V okresním kole olympiády z českého jazyka získala Pavla Kratochvílová 5. místo a stala se tak náhradnicí do krajského kola. Gratulujeme!

PROSINEC 2016

V soutěži z oblasti finanční gramotnosti a anglického jazyka získaly naše žákyně Pavla Kratochvílová /9.A/, Markéta Bulířová /9.B/ a Karen Doležalová /9.B/ úchvatné 2. místo.

ŘÍJEN 2016

Za podmínek, které by se spíše hodily k běhu na lyžích, se v úterý 4. října konal v Jablonném Podještědí atletický čtyřboj družstev. Kluci a holky z naší školy předvedli skvělé výkony a obsadili shodně velmi pěkné 3. místo.

O skvělý výsledek se zasloužili: Terezka Novotná (nejlepší z děvčat), Klára Nováková, Aneta Střížová, Aneta Špeldová a Martina Kalbáčová. V kategorii chlapců: Matyáš Marek (nejlepší z chlapců), Tomáš Žirovnický, Tomáš Ulík, Jan Brázda, Dušan Kubát a Tadeáš Krč.

ZÁŘÍ 2016

V pátek 30. záři se ve sportovní hale v České Lípě konala zajímavá sportovní akce "Sportujeme s olympioniky". Družstva žáků 6. -9. ročníků soutěžila v pěti disciplínách (hod plným míčem, přeskok přes švihadlo, lehy-sedy, trojskok, dribling mezi metami) body se sčítaly dohromady celému družstvu. V pěkném prostředí nové sportovní haly a za účasti reprezentantky v plavání Petry Chocové ukázali naši žáci, že mají bojovného ducha a skvělou kondici. Obsadili jsme celkově vynikající 3. místo a zvítězili jsme v disciplíně lehy-sedy za 2 minuty a v hodu 2 kg plným míčem jsme získali 2. místo.

O skvělý výsledek se zasloužili: Tereza Fominová a Milan Vražba, Vojta Jirka a Nikola Jamnická, Tadeáš Krč a Zuzka Kaliničová, Tereza Novotná a Adam Kolář.

ČERVEN 2016

Pod osobní patronací českého reprezentanta v desetiboji Adama Sebastiána Helceleta se na stadionu Ludvíka Daňka v Turnově uskutečnilo 15. června finále Atletického trojboje všestrannosti s Adamem pro žáky 1. – 5. tříd základních škol Libereckého kraje. Naše škola měla dvě želízka v ohni: Vojtu Nováka z 2. A a Darju Paňkinuze 3. A. Oba se v silné konkurenci neztratili. Vojta ve své kategorii zvítězil a Darja obsadila pěkné 6. místo. Oběma gratulujeme!

ČERVEN 2016

Ve čtvrtek 2.6. se uskutečnil v Novém Boru atletický trojboj. Naši školu reprezentovalo 12 žáků z 1. - 3. tříd. V silné konkurenci přihlášených škol z celého okresu zvítězil Štěpán Chudada v kategorii chlapců z 1. tříd, Vojta Novák byl nejlepší mezi chlapci ze 2. tříd a Darja Paňkina byla druhá mezi dívkami ze 3. tříd.

KVĚTEN 2016

Naši volejbalisté opět dosáhli skvělého výsledku na Mistrovství ČR v kategorii starších žáků, které se v letošním roce konalo v Jindřichově Hradci. V silné konkurenci družstev z celé republiky obsadili vynikající 3. místo. Gratulujeme!

O skvělý výsledek se zasloužili:

Jan Pavlíček, Jiří Srb, Tomáš Hendrich, Martin Bartoníček, Vojtěch Ryšavý, Daniel Hůla

KVĚTEN 2016

Závodníci z naší školy na Poháru rozhlasu dosáhli vynikajícího úspěchu, když v konkurenci 16 škol obsadili celkové 5.místo. V kategorii mladších žáků jsme získali 9. místo, 6. místo získala mladší děvčata. Starší děvčata skončila šestá a starší žáci obsadili vynikající 2. místo a postoupili do krajského kola.O skvělý výsledek se zasloužili:

Patrik Mrnka, Petr Flieger, Daniel Hůla, Ilja Surovikin, David Nguyen, Ondra Novotný, Tomáš Ulík, Jan Effler, Petr Borský, Vlasta Buday a Adam Kolář.

KVĚTEN 2016

V pondělí 2.května se družstvo chlapců zúčastnilo turnaje ve florbalu, který pořádala ZŠ Kamenický Šenov. Po vyrovnaných zápasech jsme obsadili velmi pěkné druhé místo. O skvělý úspěch se zasloužili: Jan Effler, Patrik Mrnka, Jan Čapek, Pavel Koukal, Jakub Schieszel, Martin Pírek, Ondra Novotný, Radek Löffler, Adam Polák a Tadeáš Krč.

LISTOPAD 2015

21. 11. se ve Skalici u České Lípy konala soutěž Dance oflife. Naše vybrané mažoretky na ni jely ukázat, co se za letošní rok naučily. Vypjaly se k dobrým výkonům a obsadily 2. a 3. místo.

ŘÍJEN 2015

V okresním kole atletického čtyřboje vybojovali naši žáci ve složení Patrik Mrnka, Ondřej Novotný, Daniel Hůla, Jan Effler (9. B) a Petr Flieger (9. A) skvělé 2. místo.

ZÁŘÍ 2015

Ve středu 23. září se na tratích okolo Rasovy hůrky na Svárově v České Lípě běžel tradiční přespolní běh pětičlenných družstev žáků a žákyň základních škol. Ve čtyřech kategoriích změřilo své síly dvanáct škol z Českolipska, v každé kategorii se na trať vydalo přes 50 běžců!!!

Z našich se nejvíce dařilo Patriku Mrnkovi z 9.B, který zaběhl skvělý čas a v silné konkurenci obsadil vynikající 2.místo.

ČERVEN 2015

Naši volejbalisté se v rámci Sportovní ligy ZŠ zúčastnili soutěže O pohár ministra školství. V silné konkurenci obsadili skvělé 2. místo.

KVĚTEN 2015

Od pátku 8. 5. do neděle 10. 5. bojovali chlapci z naší školy v Hradci Králové na Mistrovství ČR ve volejbale v kategorii starších žáků. Postupně se probojovali až do finále, ve kterém pak porazili družstvo z České Třebové a po zásluze tak získali 1. místo a stali Mistry republiky.

O skvělý výsledek se zasloužili:

Jakub Rataj, Martin Beneš, Jan Pavlíček, Jiří Srb, Tomáš Hendrich, Jakub Mucha, Martin Bartoníček

KVĚTEN 2015

 V úterý a ve středu se na školním stadionu ZŠ Jablonné v Podještědí konal 47. ročník atletických závodů družstev „Pohár rozhlasu“. Závodníci z naší školy dosáhli vynikajícího úspěchu, když v konkurenci 14 škol obsadili celkové 3. místo. V kategorii starších žáků jsme získali 3. místo a starší žačky obsadily vynikající druhé místo a postoupily do krajského kola.

O skvělý výsledek se zasloužili:

 v kategorii starších žáků: Tomáš Honzík, Patrik Lustyk, Daniel Hůla, Ondra Hrdlička, Patrik Mrnka, Jakub Mucha, Aleš Racek, Petr Flieger, Martin Bartoníček, Jan Effler a Jan Paslavský

 v kategorii starších žaček: Aneta Kaniová, Kristýna Otavová, Klára Kudláčková, Martina Vlasáková, Linda Novotná, Nicole Franeta, Pavla Valešová, Bára Štipčáková.

KVĚTEN 2015

Soutěž O cenu starostky města Česká Lípa přivítala tanečníky z mnoha koutů naší republiky. Naše mažoretky si tak prvně zkusily, co to znamená tančit mezi profesionály v hale nabité diváky. Své sestavy dívky zatančily výborně, a tak si Růžové panenky (název sestavy malých dívek) odnesly medaile s 1. místem a Salsa tequilla (velké dívky) obsadila 3. místo.