Od dominika.holubova |
machac

Hned den po školní akademii jsme společně s paní asistentkou Novákovou a třídou 6. A vyjeli na projektový den do okolí Máchova jezera. Den začal velice krásně – a to slunečným počasím, které nás provázelo po celý den.

Sraz naší družiny byl u restaurace Střelák, všichni byli včas na značkách. Do vlaku jsme se hravě nasoukali a vyrazili dál. Vlak nám zastavil na zastávce Staré Splavy, odkud se naše družina vydala po stopách K. H. Máchy, konkrétně Jarmilinou stezkou. Lesní cestou okolo Máchova jezera děti vzpomínaly na biologické vycházky s p. uč. Hurčíkovou. Na konci Jarmiliny stezky se nám otevřel krásný výhled na Máchovo jezero a na parníky, které se po něm proháněly. Po procházce následoval kratší „relax“ v podobě máčení kotníků, skotačení v písku či na nafukovacích atrakcích. Nachýlil se náš čas výjezdu parníkem – na parník s námi nastupovali školkáčci i studenti vyššího ročníku. Plavba trvala cca 40 minut, byla skvostná. V průběhu plavby vytáhl pan kapitán rohlíky, které začal házet do vody – žádné kačenky nekrmil – objevili se rackové. Těch bylo! Po plavbě jsme se usídlili u stánku Hawai, to byl ráj. Limči, dobroty a svačinky – do toho stále sluníčko v zádech – co víc si přát. Náš slunečný den byl zakončen na vlakovém nádraží v Doksech, všichni jsme naskákali do vlaku a někteří dokonce za tak krátkou cestu do České Lípy usnuli.

Třídní výjezd se vydařil, slova chvály a fotografie mluví za vše.

Mgr. Gabriela Svobodová