Dějepisná olympiáda – ŠK

Od dominika.holubova |

V letošní dějepisné olympiádě jsme zaznamenali novinku: je určena pro žáky 7. – 9. ročníků. Vždy se jí měli zúčastňovat především osmáci a deváťáci, sedmáci si případně zkoušeli, jak taková olympiáda vůbec vypadá.

Ovšem letošní téma naopak k účasti 7. tříd naprosto vybízelo, neboť se jednalo právě o látku tohoto ročníku: „Každodenní život a kulturní kořeny českých zemí (Čechy, Morava, Slezsko). Od Cyrila a Metoděje po Jana Husa.” 

Vánoční tvořivá dílna

Od dominika.holubova |

Vůně perníčků, vánočního punče, zvuk vánočních koled a nejen to …. již počtvrté jsme se sešli poslední sobotu před adventní nedělí, abychom si vyrobili něco hezkého a vánočně se naladili. Ve školní jídelně na děti čekalo několik stanovišť, na kterých si mohly vyrobit například vánočního soba, sněhuláka z korálků, ozdobu ze včelího vosku, přáníčko, navléknout náramek nebo třeba ozdobit perníček. Maminky odcházely s krásnými adventními věnci a věřím, že i tatínkové si u nás našli svůj koutek. Paní kuchařky nám nachystaly občerstvení v podobě perníku s teplým čajem.

Tanzanie – divoké srdce Afriky

Od pavlina.pavlickova |

Dne 29. 11. 2023 se žáci 7. až 9. ročníků vydali do kulturního domu Crystal na již tradiční promítání cyklu SVĚT KOLEM NÁS. Tentokrát si pro nás pan Lejsek s jeho realizačním týmem připravil promítání o Tanzanii – divokém srdci Afriky. Tento ročník byl jubilejní, jelikož se jednalo již o desátý díl celého projektu. Společně se žáky jsme se ponořili do sledování rozlehlé a nádherné divočiny země, která je pojímána jako jedna z nejromantičtějších a nejpřátelštějších zemí Afriky.

2.B v knihovně

Od pavlina.pavlickova |

Dne 21.11. 2023 se děti z 2.B vydaly do nedaleké knihovny na Popletené pohádky. Po příchodu se děti usadily na připravené taburety. Pak paní knihovnice dětem představila dva autory českých pohádek – Boženu Němcovou a Karla Jaromíra Erbena. U každého z nich řekla, jaké pohádky napsali. Některé z pohádek děti znaly – O kohoutkovi a slepičce či O princezně se zlatou hvězdou na čele, od K. J. Erbena znaly např. Červenou Karkulku.

Sálová kopaná starších žáků 2023

Od pavlina.pavlickova |

28. 11. 2023 odehráli svůj turnaj v sálové kopané starší žáci. Jako soupeře nám osud vylosoval ZŠ Špičák, ZŠ Tyršova, ZŠ Slovanka a ZŠ Doksy. Turnaj se hrál na hale Loko Česká Lípa, která svými rozměry měla hrát do karet spíše nám.

To se bohužel neprojevilo hned v prvním zápase, kde jsme po velkých hrubkách v obraně padli 4:0. Soupeř nás přejel bojovností, pohybem i výběrem místa na hřišti a my tahali za jasně kratší konec.

Pilíře života – druhé setkání ve 4. B

Od dominika.holubova |

V úterý proběhlo druhé pokračování ekoprojektu Pilíře života. Tématem byla VODA.

Děti opět pracovaly ve svých týmech. Poslouchaly vyprávění o vodě, sledovaly film O koloběhu vody a zakreslovaly do pracovních listů. Účastnily se pokusů s vodní párou, dokazovaly existenci vody v lidském těle, poznávaly hustotu sladké a slané vody.

Bobřík informatiky

Od dominika.holubova |

Od 6. 11. do 20. 11. 2023 probíhala soutěž Bobřík informatiky. Každoročně se účastníme ve všech kategoriích a už jsou známé výsledky na https://www.ibobr.cz/ na záložce Výsledky a statistiky

První pomoc

Od dominika.holubova |

V pondělí 20. 11. a 27. 11. 2024 se Peer aktivisté z 2. stupně krásně postarali o naše družinové děti. 

Rozdělili si je do skupin. V každé z nich se děti dozvěděly něco o lidském těle. Prozkoumaly zde kostru člověka, zkusily si resuscitaci, obvazováni..... a jiné. 

Dětem z družiny se tato akce velmi líbila a určitě si z ní odnesly spoustu zajímavých informací. Peer aktivistům a paní učitelce Aleně Hladonikové, která akci vzorně připravila, moc děkujeme. 

Renata Papíková