Hrajeme si s češtinou

Od pavlina.pavlickova |

Už pár měsíců se scházíme 2 krát týdně s dětmi, které se při hraní, tvoření i zpívání  seznamují s českým jazykem. Navazujeme na  další učení spisovné češtiny, které na naší škole probíhá a je pro děti s odlišným mateřským jazykem. Je úžasné vidět, jak se těší a zajímají se o to, co budeme malovat, stříhat nebo modelovat. A úplně nejlepší je vidět, jakou mají radost, když se naučí něco nového. Při procházkách do přírody se seznamujeme s krajinou, která nás obklopuje. Spokojené úsměvy a kladná zpětná vazba od dětí mne inspirují k dalším aktivitám.

2. B a Školička bruslení

Od pavlina.pavlickova |

Po plaveckém výcviku v prvním pololetí, jsme se od února věnovali výuce bruslení. Svých 8 lekcí jsme ukončili v pátek 12. 4. dvouhodinovkou. Všichni si chtěli vyzkoušet hru s hokejkou a tah na bránu. Po různých hrách a soutěžích následovala hodina s hudbou. Bylo to moc prima a už nyní, před létem, se těšíme na příští školní rok.

Mgr. Miroslava Holubová

ŠD - beseda s policií

Od pavlina.pavlickova |

V pátek 12. 4. 2024 navštívil děti ze školních družin policista pan Jiří Tvrdík. Seznámil děti s bezpečností při silničním provozu, pravidly při chůzi do školy. Dále všem poradil, jak se chovat nejen v silničním provozu, ale také při setkání s nebezpečnými zvířaty, lidmi i biologickým materiálem.... Děti s napětím poslouchaly a na závěr se ptaly na věci, které je zajímaly. Beseda byla velmi pěkná a pro naše děti prospěšná.

Renata Papíková

Okresní kolo ve volejbale

Ve čtvrtek 4. dubna byla škola Lada pořadatelem okresního kola ve volejbale. Letos poměřilo své síly „pod vysokou sítí“ 6 družstev dívek a 2 družstva chlapců našeho okresu.

Zákupská laťka – závod ve skoku vysokém

V neděli 24. března proběhl jubilejní 40. ročník zákupské laťky pod oficiálním názvem Memoriál Jindřicha Cardy. Závodilo se ve sportovní hale místní základní školy a dorazilo celkem 56 závodníků od nejmladších po dospělé.

Naše škola zde měla po roce opět své zastoupení. V kategorii 2007/2008 zvítězila skokem 135 cm Terezka Vávrová z 9. A.

Matematický klokan – 1. stupeň

Od pavlina.pavlickova |

Matematický klokan je mezinárodní matematická soutěž, která se v České republice konala poprvé v roce 1995.

Naše škola se do tohoto projektu zapojuje již několik let. Letos se na 1. stupni zúčastnilo 26 žáků v kategorii Cvrček  (2. – 3. třída) a Klokan (4. – 5. třída).

V kategorii Cvrček zvítězila Terezka Nohýnková (2. A), druhé místo obsadil Tomáš Zelenka (3. A) a třetí byl Martin Ilco (3. B).

Fotbalový turnaj

Od pavlina.pavlickova |

Datum 10. 4. bylo pro nás velmi očekávané, protože se v tento den konal na místní umělé trávě fotbalový turnaj. Los nám určil skupinu A společně se ZŠ Sever, Jablonné, Zákupy a Slovankou.

První zápas jsme odehráli se ZŠ Zákupy. Soupeř to byl jistě hratelný a nás mrzela jedna špatně rozebraná situace, kdy jsme nechali trestuhodně soupeřova hráče zcela samotného na středu a ten pohodlně rozvlnil naši síť. Situaci nepomohl ani silný déšť, který stěžoval chytání míče.

Sloh ve 2. B

Od pavlina.pavlickova |

V hodině slohu jsme procvičovali formu krátkých vzkazů. Hráli jsme si na ztroskotání a snahu o záchranu. Téma bylo: VZKAZ V LÁHVI. Zapojili jsme také prvky OSV (Osobnostní a sociální výchovy). Jak si pomoci sám a jak pomoci druhému. Jak nemyslet jenom na sebe, ale také na kamarády.

Zjistili jsme, jak je těžké vžít se do situace, kterou si ani neumíme představit.

Mgr. Miroslava Holubová

2.A v Jiráskově divadle

Od pavlina.pavlickova |

Dne 4. 4. 2024 jsme navštívili pohádkové představení „Příběh hraček“ v nádherně zrekonstruovaném Jiráskově divadle. Krásný interiér nás všechny okouzlil a pro mnoho dětí to byla první návštěva divadla vůbec. Než začalo představení, oči všech se upíraly na krásně osvětlený strop v sále,  který připomínal hvězdnou oblohu.

2. B v knihovně

Od pavlina.pavlickova |

Dne 26. 3. 2024 se třída 2. B vydala do nedaleké knihovny. Tentokrát je čekalo téma Velikonoce, které zrovna probírají ve škole. Nejdříve žáky paní knihovnice seznámila s tím, že jsme měli 6 postních nedělí před Velikonocemi. Pověděla jim, jak se jmenují a co se dříve během nich dělalo, či jedlo. Po těchto nedělích nastává Pašijový týden, kdy paní knihovnice vysvětlila, co se jaký den má a nemá dělat. Na konci děti shlédly pohádku – Chaloupka na vršku: Jak se pomlázky ztratily.