Závody ve skoku vysokém

 

V neděli 12. března proběhl již 39. ročník zákupské laťky pod oficiálním názvem Memoriál Jindřicha Cardy. Závodilo se v hale místní základní školy.

      Naše škola zde měla své zastoupení, a dokonce to i „cinklo“. Nejlépe si v kategorii 2008/2009 vedla Terezka Vávrová z 8.A, která výkonem 135 cm zvítězila. Stříbro brala Nelča Stehlíková výkonem 130 cm. Viky Nováková si bohužel odvezla „bramborové“ umístění, výkonem 125 cm ji od 3. místa dělil jen počet nezdařených pokusů v soutěži.
     V kategorii 2006/2007 si bronz vybojovala za skočených 130 cm Sofie Kizák z 9.A. Stejná kategorie chlapců už ale přinesla velký souboj a laťka se posouvala velmi vysoko. Vítěz skočil krásných 170 cm. Náš Kyrylo Hurulov z 9.B překonal 150 cm a skončil čtvrtý, Vojta Novák z 9.A, který přijel i v zastoupení svého českolipského atletického klubu, byl pátý za 140 cm.
       A nesmíme zapomenout na našeho nejmladšího závodníka z 5.B. Filip Kizák se také postavil na stupně vítězů a odvezl si stříbrnou medaili. V kategorii 2012/2013 zdolal stejně jako vítěz výšku 110 cm, jen počet nezdařených pokusů v soutěži ho posunul o stupínek níže.

       Atmosféra v hale byla velmi příjemná, plná tribuna fandících diváků oživila samotný průběh závodů, a tak doufám, že si naši žáci skokanské klání užili. Koláček na závěr byl pro každého zúčastněného závodníka sladkou tečkou.

      Gratulace všem „ladským“ skokanům za předvedené výkony!

Mgr. Jarmila Nováková