Borci z „LAD“ ovládli okresní kolo ve stolním tenise

V úterý 4.10. se vydalo družstvo dívek a družstvo chlapců do Nového Boru. Místní ZŠ Náměstí byla po covidové pauze opět pořadatelem okresního kola ve stolním tenise. A letos se sešlo rekordních 29 týmů ze základních a středních škol našeho okresu.

 

Děvčata hrála ve složení Viky Jurkáčková 9.A a Viky Nováková 8.A. Obě si poradila ve čtyřhře i ve dvouhrách se ZŠ U Lesa a ZŠ Náměstí „B“. Poslední zápasy čekaly na děvčata s domácím týmem Náměstím „A“. Zde už ale síly nestačily – i když až ne tak jednoznačně, ale nakonec po prohře skončily holky na skvělém 2. místě.

 

Chlapci byli rozděleni do 2 skupin po čtyřech týmech. A hned 1. zápas se ukázal jako klíčový, protože jsme narazili na velmi silného soupeře z Kamenického Šenova. Na rozehrání a vstup do soutěže to nebylo nic jednoduchého, ale propocená trička a silné soustředění i psychická vyrovnanost přinesly ovoce a první výhra byla naše! Dále už vše probíhalo v náš prospěch, a vítězství v semifinále nad Gymnáziem Č. Lípa nás posunulo do finálové bitvy. Ve finále přišlo překvapení v podobě odvety s družstvem z Kamenického Šenova. Za stavu 1:1 na zápasy šel rozhodující zápas odehrát Petr Coufal. Po vypjatém souboji dotáhl naši školu do vítězství těsným výsledkem 3:2 v dramatické koncovce 11:8!!

 

Obrovská pochvala pro Ondřeje Chomu, Vojtu Nováka, Petra Coufala z 9.A a náhradníka Tran Tuan Hung (Ivana) z 8.B., na které čeká postup do krajského kola.

 

Mgr. Jarmila Nováková