1. schůzka žákovského parlamentu

Na začátek astronomického podzimu připadl taktéž termín první schůzky našeho parlamentu ve školním roce 2022/23. První schůzky jsou pro nás vždy velice napínavé, jelikož do poslední chvíle nevíme, jestli přijdou noví členové, jestli některá z tříd posilní své zastoupení atd.

S kolegyněmi jsme se přesvědčily, že o členství v parlamentu je velký zájem, ostatně budeme mít zájemce již z 1 .ročníku. Vřele jsme všichni mezi sebe uvítali nové členy - jak jinak než známou seznamovací kostkou. Počáteční aktivita sklidila úspěch i mnoho úsměvů.

Poté měli zástupci jednotlivých tříd možnost přednést požadavky svých tříd – opět se diskutovalo nad tématy jako oprava školního skleníku a areálu školního basketbalového hřiště. Novinkou bylo například přání doplnit stojany s náhradními bačkorkami o železné obouvací lžíce či dopřát speciální volbu pokrmu vyučujícím, kteří v daný den slaví narozeniny. Jak ty děti na nás myslí :-). Znovu se zopakovalo přání, zda by se při pondělním písničkovém zvonění mohla nechat o velké přestávce zahrát písnička celá.
Závěrečná aktivita byla stěžejním bodem parlamentu. Při poslední schůzce parlamentu v minulém školním roce byly navrženy speciální akce/činnosti, o jejichž představě se mělo diskutovat na prvním parlamentu následujícího roku – a ten den nastal. Jednotliví zástupci tříd se poskládali do skupinek, přičemž každá skupinka obdržela jednu z navrhovaných akcí/činností a vymýšlela její realizaci, podobu a další detaily. A o jaké akce či činnosti se jednalo? A jaký bude výsledek? O tom všem budete ve vhodnou chvíli informováni. Zatím bude na členech parlamentu dotáhnout své myšlenky do konce a postarat se o průběh jejich realizace. Už nyní ale víme, že se máme/máte na co těšit.

Jménem vedoucích parlamentu moc děkujeme za hojnou účast a ještě více za příjemné zakončení pracovního týdne!

Účastníci:
2. A      Patricie Sedmáková, Tomáš Zelenka – omluven