1. schůzka žákovského parlamentu

Na začátek astronomického podzimu připadl taktéž termín první schůzky našeho parlamentu ve školním roce 2022/23. První schůzky jsou pro nás vždy velice napínavé, jelikož do poslední chvíle nevíme, jestli přijdou noví členové, jestli některá z tříd posilní své zastoupení atd.

S kolegyněmi jsme se přesvědčily, že o členství v parlamentu je velký zájem, ostatně budeme mít zájemce již z 1 .ročníku. Vřele jsme všichni mezi sebe uvítali nové členy - jak jinak než známou seznamovací kostkou. Počáteční aktivita sklidila úspěch i mnoho úsměvů.

Poté měli zástupci jednotlivých tříd možnost přednést požadavky svých tříd – opět se diskutovalo nad tématy jako oprava školního skleníku a areálu školního basketbalového hřiště. Novinkou bylo například přání doplnit stojany s náhradními bačkorkami o železné obouvací lžíce či dopřát speciální volbu pokrmu vyučujícím, kteří v daný den slaví narozeniny. Jak ty děti na nás myslí :-). Znovu se zopakovalo přání, zda by se při pondělním písničkovém zvonění mohla nechat o velké přestávce zahrát písnička celá.
Závěrečná aktivita byla stěžejním bodem parlamentu. Při poslední schůzce parlamentu v minulém školním roce byly navrženy speciální akce/činnosti, o jejichž představě se mělo diskutovat na prvním parlamentu následujícího roku – a ten den nastal. Jednotliví zástupci tříd se poskládali do skupinek, přičemž každá skupinka obdržela jednu z navrhovaných akcí/činností a vymýšlela její realizaci, podobu a další detaily. A o jaké akce či činnosti se jednalo? A jaký bude výsledek? O tom všem budete ve vhodnou chvíli informováni. Zatím bude na členech parlamentu dotáhnout své myšlenky do konce a postarat se o průběh jejich realizace. Už nyní ale víme, že se máme/máte na co těšit.

Jménem vedoucích parlamentu moc děkujeme za hojnou účast a ještě více za příjemné zakončení pracovního týdne!
 

Účastníci:
2. A      Patricie Sedmáková, Tomáš Zelenka – omluven
2. B      Jan Ježek, Veronika Coufalová
3. A      Jakub Slavík, Jan Veselý, Viktorie Stehlíková
3. B      Kryštof Janák, Nina Michalová – nedostavili se
4. A      Markéta Sochová, Ella Heřmanová - omluvena
4. B      Tereza Majarová, Eliška Biegelová
5. A      Michal Kouřimský, Rozálie Janků
5. B      Vojtěch Ječný, Nela Tryhubová, Matyáš Cagala
6. A      Kateřina Majarová, Oldřich Kratochvíl
6. B      Katarina Patricie Líbalová, Veronika Králová
7. A      Adéla Nastoupilová, Andrea Nepomucká
7. B      Adam Lindner, Tadeáš Lorenc
8. A      Kateřina Staňková, Emm Šírlová – omluvena
8. B      Jan Cagala, Martina Stedilová
9. A      Petr Coufal, Viktorie Jurkáčková – omluvena
9. B      Natálie Grimová, Daniela Sedlická - omluveny
 
Mgr. Gabriela Svobodová, Mgr. Dominika Holubová a Mgr. Nikola Dědková