Okresní kolo v přespolním běhu 2. stupeň

Přespolní běh bývá každoročně první sportovní akcí v novém školním roce a tradičně se scházejí sportovci z českolipského okresu v České Lípě na Rasově hůrce. Toto klání velmi často přináší deštivé počasí a ani letos tomu nebylo jinak.

Ve středu 14. 9. se každé kategorii se postavilo na start kolem 60 závodníků a konkurence byla opravdu veliká. Naši školu navíc trápila absence některých žáků (nemoc, zranění, adaptační kurz 6. tříd), ale přesto jsme postavili na start družstvo ve všech čtyřech kategoriích.

A jak jsme si nakonec vedli? Mladší děvčata 6. a 7. tříd obsadila celkové 10. místo, nejlépe doběhla na trati 1500 m Natálie Jandíková. Mladší chlapci na stejně dlouhé trati vybojovali 8. místo, ale pochvalu si určitě zaslouží Max Nefedov, který z 57 -členném startovním poli proťal cílovou pásku na 6. místě.

Starší děvčata z 8. a 9. tříd skončila na 12. místě a nejlepší naší běžkyní byla Terezka Vávrová. Starší chlapci už se museli vypořádat s tratí dlouhou 3000 m a družstvo skončilo na 10. místě. Celkové 16. místo obsadil mezi 63 závodníky Vojta Novák.

Všem našim zúčastněným dětem děkujeme za reprezentaci!

Mgr. Jarmila Nováková